Resultat Kalvarundan 50 km 2017

Placering Startnr Förnamn Efternamn Klubb Time
1 85 Mattias Lundqvist Aktivitus Testklinik & Coaching 1:48:34
2 111 Simon Gabrielsson 1:51:37
3 19 Christian Josefsson 1:54:49
4 121 Tobias Belforth Aktivitus sports club 1:56:32
5 77 Marcus Wadell 1:57:17
5 128 Tommy Rylander Alingsås Sportsclub 1:57:17
7 34 Fredrick Granat Aktivitus SC 1:57:52
8 57 Jim Uhlén Alingsås SC 2:00:01
9 80 Martin Isenwald 2:00:24
10 14 Börje Skoglund 2:00:40
11 92 Niklas Israelsson Axa SC 2:01:13
12 38 Fredrik Rosengren 2:01:26
13 2 Albin Thuresson 2:02:53
14 114 Stefan Jespersen Alingsås SC 2:02:57
15 3 Håkan Lykkeberg Serneke Allebike CK 2:03:20
16 9 Anders Larsson MÖLNDALS CK 2:03:40
16 22 David Alm FMTIS IF/Skövde CK 2:03:40
18 8 Anders Karlsson 2:03:45
19 95 Per Bergström 2:03:48
20 46 Henrik Ahlning Långared bois 2:03:57
21 74 Magnus Aasa Vårgårda CK 2:04:14
22 126 Tomas Enqvist Ulricehamns CK 2:05:08
23 132 Ulf Petäjä Halmstad MTB 2:05:59
24 48 Henrik Hedbom Gyllander VOIDCYCLING 2:06:28
25 124 Tobias Tropp 2:07:51
26 116 Sören Kannius Ulricehamns CK 2:07:57
27 192 Dennis Svensson Torslanda MTB 2:08:10
28 84 Mattias Janson 2:09:07
29 110 Rune Langseth RHCK 2:09:38
30 18 Christian af Petersens AP&T Sweden AB 2:10:01
31 81 Martin Johanson GE IF 2:10:04
32 32 Erik Karlsson 2:10:30
33 61 John Harrysson 2:10:38
34 28 Emil Ranefjärd 2:10:53
35 129 Tony Larsson GeO Byggen 2:11:02
36 37 Fredrik Johansson 2:11:04
37 199 Anders Carlander Skogsbygdens IF 2:11:12
38 7 Anders Isaksson Alingsås SC 2:12:05
39 40 Glenn Johansson 2:12:19
40 31 Erik Fredholm 2:12:59
41 187 Bryan Lambert Rävlanda Hindås RHCK 2:13:08
42 55 Jenz Torstensson 2:14:39
43 191 John Hilleberg 2:15:44
44 36 Fredrik Bjuveus 2:15:54
45 104 Petter Bragd 2:16:27
46 49 Henrik Ottosson CK Master 2:16:43
47 88 Mikael Sköldebring 2:17:11
48 113 Stefan Arvidsson 2:17:19
49 5 Alexander Waldejer Mrs 2:18:27
50 133 Viktor Bäckborn 2:18:54
51 59 Joakim Karlsson Alingsås Sportsclub 2:19:31
52 82 Martin Kamsula 2:19:49
53 47 Henrik Götsten 2:21:19
53 65 Jonas Sterner Vårgårda CK 2:21:19
55 115 Sören Johansson 2:21:21
56 103 Peter Vainio 2:22:11
57 157 Rasmus Hermansson Alingsås SC 2:22:12
58 58 Jonas Hermansson 2:22:13
59 4 Alexander Svensson 2:24:07
60 101 Morgan Svensson 2:24:27
61 195 Lars Andersson GOAT Multisport 2:25:12
62 127 Tommy Friberg 2:25:36
63 83 Mattias Frömo 2:26:21
64 70 kenny johansson 2:26:41
65 68 Karl Persson 2:26:42
66 44 Harri Sjöblom Svenljunga IK 2:26:49
67 60 Joel Eriksson 2:27:07
68 194 Niclas Grimmer GOAT Multisport 2:28:27
69 131 Tuffjocke Johansson 2:28:40
70 20 Claes Dimitriou CVU 2:29:12
71 50 Henrik Thulin 2:29:13
72 98 Peter Dahlquist 2:29:53
73 13 Bengt-Olof Olsson 2:30:04
74 1 Agnethe Bergsaker 2:31:44
75 51 Håkan Friman 2:32:15
76 29 Emil Rydh 2:33:37
77 125 Tobias Wrigby Alingsås SC 2:33:41
78 87 Michael Shead 2:35:17
79 120 Thomas Svensson 2:35:55
80 43 Hanna Nyqvist 2:39:30
81 112 Sonny Oskarsson 2:41:13
82 102 Peter Tengros Team Tengros 2:41:33
83 23 David Larsson 2:41:41
84 52 Håkan Lund 2:41:51
85 69 Kenneth Lindell 2:41:53
86 122 Tobias Dahlgren 2:42:46
87 25 Dennis Westberg 2:44:57
88 76 Marcus Ragnhem 2:45:13
89 21 Daniel Parkhagen Ralph 2:45:56
90 33 Erik Strömberg 2:46:58
91 16 Carl-Johan Persson 2:48:14
92 100 Peter Eriksson Östra Ryd Riders 2:51:39
93 93 Niklas Stolpe 2:51:42
94 53 Håkan Weinö 2:55:56
94 109 Roberth Jakobsson 2:55:56
96 39 Frida Odbro 2:56:01
96 123 Tobias Evertsson 2:56:01
98 96 Per Leek Glasrikets RC Nybro 2:56:22
99 89 Mio hopkins 3:03:09
99 108 Robert Hopkins 3:03:09
101 66 Jonas Wärnberg 3:04:22
102 35 Fredrik Andersson 3:11:52
103 54 Jan Benjaminsson 3:12:50
104 90 Nicklas Blomqvist 3:16:27
105 6 Anders Cullbrand Mölndal Outdoor IF 3:35:18
106 17 Christer Nyqvist 3:56:07
107 30 Erica Cederholm 3:57:49
DNF 12 Anton Engman
DNF 26 Didrik Kivi
DNF 27 Emil Krona Serneke Allebike CK
DNF 63 Jonas Friberg Aktivitus sports club
DNF 72 Lars-Gunnar Bergman
DNF 73 Lennart Parneryd CK Olympic
DNF 99 Peter Eriksson Lf
DNF 105 Petter Holmegård Merida Sverige
DNF 106 Rickard Gunnarsson Hässelby SK / Alingsås
DNF 196 Morgan Hammerström Timmersdala Motion
DNS 10 Andreas Wikstrand
DNS 24 Dennis Wahlqvist Serneke Allebike MTB team
DNS 41 Gustav Stenberg
DNS 42 Gustav Torstensson
DNS 45 Helena Keterlins Strömstad löparklubb
DNS 56 Jessica Blomqvist Serneke Allebike CK
DNS 64 Jonas Keterlins Strömstad löparklubb
DNS 67 Jörgen Torin Borås Ca
DNS 91 Niklas Börjesson
DNS 94 Olle Bengtsson
DNS 97 Peter Blomqvist Allebike CK
DNS 107 Rikard Silverhöjd
DNS 117 Thobias Lindström
DNS 119 Thomas Salomonsson
DNS 130 Torbjörn Börjesson Rejlers

 

Resultaten går även att ladda ned som pdf och en mer detaljerad Excel.

Sökbara resultat finns på Neptrons hemsida.

, ,

Powered by WordPress. Designed by WooThemes